1. Robert Lewandowski

Nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski jest nie tylko najlepszym obecnie polskim piłkarzem, ale także jednym z najwybitniejszych w historii naszego futbolu. Kapitan i lider reprezentacji wciąż nie jest jednak piłkarzem spełnionym, bowiem brakuje mu zwycięstwa w Lidze Mistrzów oraz medalu mistrzowskiej imprezy z kadrą narodową. Szansa na realizację tych celów nadarzy się w tym roku. W poprzednim napisał kolejny rozdział księgi legend niemieckiej Bundesligi. Zdobywając kolejne trofea w rozgrywkach naszych zachodnich sąsiadów, Lewandowski popisywał się niezwykłą snajperską regularnością. Dzięki temu wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów niemieckiej Bundesligi pod względem liczby strzelonych goli. Dokonał tego jako pierwszy w XXI wieku! Jest także najlepszym snajperem obecnej edycji Ligi Mistrzów.

2. Łukasz Fabiański

Od lat bramkarz angielskiego klubu West Ham United FC nie schodzi poniżej określonego, bardzo wysokiego poziomu. Dlatego zaliczany jest do grona najlepszych golkiperów Premier League. Doceniany jest przez kibiców „Młotów”, którzy po zakończeniu ubiegłego sezonu uznali polskiego bramkarza nie tylko za na najlepszy transfer klubu, ale także za najlepszego zawodnika. Jest pewnym punktem reprezentacji Polski, nigdy nie zawodząc w biało-czerwonych barwach i zapewniając spokój obrońcom. Jesienią Fabiańskiemu przytrafiła się kontuzja, co wyraźnie odbiło się na wynikach londyńskiego klubu.

3. Grzegorz Krychowiak

Odżył po transferze do moskiewskiego Lokomotiwu, szybko stając się bardzo ważną postacią czołowej rosyjskiej drużyny. Regularna gra w klubie przełożyła się na wartość, którą w 2019 roku wnosił w grę reprezentacji Polski. Bez wątpienia jest obecnie liderem środkowej strefy w drużynie narodowej, a kibice nie wyobrażają sobie drużyny biało-czerwonych bez niego.

4. Krzysztof Piątek

Dla polskich kibiców był w minionym sezonie jak powiew świeżego powietrza. Tych, którzy nie śledzą na co dzień polskiej ekstraklasy, kompletnie zaskoczyły. Znakomite występy w Genoi sprawiły, że w styczniu minionego roku trafił do słynnego AC Milan. Wiosną kontynuował fenomenalne występy w lidze włoskiej. Gorzej szło polskiemu napastnikowi jesienią, co nie zmienia faktu, że ubiegły rok był dla urodzonego w Dzierżoniowie napastnika niezwykle udany.

5. Wojciech Szczęsny

Trudno oprzeć się wrażeniu, że zdecydowanie lepiej radzi sobie w drużynie klubowej niż reprezentacyjnej. Szczególnie, gdy się patrzy na turnieje mistrzowskie z udziałem naszej kadry. Bez wątpienia należy jednak do grona najlepszych golkiperów Europy. Nie przez przypadek zoatał pierwszym bramkarzem słynnego turyńskiego Juventusu, z którym w minionym sezonie całkowicie zdominował ligę włoską.

6. Piotr Zieliński

Imponuje we włoskiej Serie A. Wciąż czekamy, aby pokazał pełnię swoich możliwości również w reprezentacji Polski. Z pewnością ma potencjał, by stać się liderem środkowej linii kadry biało-czerwonych. Nie zmienia to faktu, że już dzisiaj trudno wyobrazić sobie naszą drużynę bez niego. Jeszcze ważniejszym piłkarzem jest dla SSC Napoli, z którym w ubiegłym sezonie zdobył wicemistrzostwo Włoch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj