Podczas gdy liczbę wegetarian w przeciętnej populacji szacuje się na jeden procent, a zaledwie 4% emisji gazów cieplarnianych pochodzi z hodowli zwierząt, ekologiści chcą ją zlikwidować. Aktywiści pro-zwierzęcy wydają podręczniki dla właścicieli zwierząt i hodowców. Dobrostan zwierząt nade wszystko, nawet kosztem zniszczenia rolnictwa. Zamierzają wprowadzić do szkół lekcje miłości dla zwierząt. Są natarczywi, jak sex-edukatorzy.

Nie było ich jednak, gdy stołeczna oczyszczalnia wylewała ścieki do Wisły. Nie protestują, gdy deweloperzy zabudowują kliny napowietrzające, by potem narzekać na smog. Niemniej troska o dobrostan zwierząt w rzeźni (polska wołowina wysoko ceniona w świecie), emitowana przez polskojęzyczne telewizje – daje do myślenia. Niewykluczone, że do walki o rynki zbytu może być przydatna idea nie jadania mięsa. Podobno wyhodowano już wegańskie psy.

W neomarksistowskiej rewolucji ekologia jest takim samym terenem walki (penetracji, zawłaszczania), jak kultura, nauka czy media. Ideologia pro-zwierzęca, czy ideologia wegańska są tylko narzędziami ekologicznej antycywilizacji. Jej źródeł upatruje się w masonerii, która Boga zastąpiła naturą. Animalizacja człowieka i humanizacja zwierząt idą właśnie w tym kierunku.

W obłokach eko-absurdu

Coraz powszechniejsze stosowanie rozmaitych dodatków do żywności (konserwanty, regulatory kwasowości, emulgatory, korektory smaku, spulchniacze, polepszacze) nie przyciąga uwagi ekologistów. Martwią się o los planety, gdy Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności dopuścił już do użycia ponad 330 dodatków, które spełniają w żywności 26 różnych funkcji technologicznych.

Statystyczny polski konsument zjada w ciągu roku ponad 2 kilogramy dodatkowych substancji. Najwięcej dodatków znajduje się w ciastkach, aromatyzowanych napojach, lodach, parówkach. W tych produktach (preferowanych przez dzieci) Instytut Żywności i Żywienia notuje przekraczanie dozwolonych limitów dodatków. Jak widać, ekologiści nie przywiązują się łańcuchami do sklepów spożywczych.

Postulowanie wpisania praw zwierząt do ustawy zasadniczej, obrona kornika drukarza, dzika czy dekarbonizacja, mają się nijak do grożącej naszemu krajowi suszy (ponoć największej od 50 lat). Nie jest to jednak konsekwencja reklamowanych ociepleń czy zmian klimatycznych, lecz skrzeczącej rzeczywistości. Gromadzi się przecież zaledwie 6,5% rocznego odpływu rzecznego. Gromadzenie wód opadowych nie jest wszakże przedmiotem zainteresowania ekologistów. Wolą bajdurzyć o niechybnej katastrofie przeludnionej planety.

Codziennie krajowi amatorzy alkoholu kupują ok. 3,5 mln tzw. małpek (niewielka ilość wódki w butelce). Codziennie powstaje góra tych szklanych opakowań i choć podlegają recyklingowi, to przecież w tym procesie nie brakuje CO2 – domniemanemu winowajcy tzw. zmian klimatycznych. Senatorowie opozycji są – widać – innego zdania, bo głosowali przeciw podwyżce cen alkoholu „małpkowego”. Niech ludzie piją, mniejsza o klimat.

Opresyjna polityka UE – nakazując segregację śmieci pod groźbą kar finansowych – nie wywołała reakcji miłośników praw człowieka i obywatela. Wydaje się budżetowe pieniądze, by uczyć społeczeństwo segregacji śmieci, zamiast wynajmować specjalistyczne, konkurencyjne firmy. Tak jakby nie o śmieci szło, lecz o ekspansję ideologii ekologizmu, degradującą człowieka w przyrodzie. Przy okazji ogranicza się prawa obywatelskie (monitorowanie śmietnisk, wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej), ale przecież nie od dziś wiadomo, że cel uświęca środki.

Neomarksistowski ekologizm

Najpierw wyzwalali klasę robotniczą, a gdy pomysł nie powiódł się, postanowili zająć się kobietami (oswobodzić je z rygorów tradycyjnej rodziny, z patriarchalnej przemocy), następnie mniejszościami seksualnymi (obronić je przed dyskryminacją, obdarować przywilejami), i wreszcie – instytucjami nauki i kultury, mediami.

Tu też niewiele sukcesów, bo zamiast deklarowanej tolerancji – represyjne totalniactwo, zamiast postępu – amoralny regres cywilizacyjny (seksualizm jako priorytet człowieczeństwa). W tej sytuacji lewakom-progresistom pozostaje ocalić przyrodę przed człowiekiem, ocalić planetę przed cywilizacją. Ambicje ambicjami, ale protestujących nie brakuje, jak zawsze gdy mniejszość terroryzuje większość (nie będziecie dzieci nam genderować, ani przyrody ekologizować, czy – tym bardziej – dronami do naszych kominów zaglądać).

Można wmówić współobywatelom aspiracje do oddychania czystym powietrzem, tak jak można przekonywać do sędziokracji czy neutralności klimatycznej, kojarzonej z dekarbonizacją. Można też deliberować o ochronie przyrody, argumentując troskę o nią zamrożeniem gospodarki, obniżeniem dzietności i hodowli zwierząt – ale przecież nie ma to nic wspólnego z ochroną środowiska. Ekologizm to narzędzie zwalczania chrześcijańskiej cywilizacji, to sposób na robienie interesów na tzw. sprawiedliwej transformacji energetycznej.

Nie wdając się w jałowe rozważania (jak to preferuje opozycja) – czy to straszak Komisji Europejskiej, czy walka o zdrowie obywateli – rządowy program „Czyste powietrze” jest jednak wdrażany. Niezależnie od zmniejszenia użycia węgla w energetyce do 50-60% (obecnie 78%), Polska Agencja Smogowa przewiduje wymianę tzw. kopciuchów, których jest ponad 4 mln.

Program „Czyste powietrze” zakłada wymianę pieców węglowych do 2029 roku oraz termoizolację ok. 3,6 mln domów. Od początku 2019 roku można korzystać z ulgi podatkowej PIT (wydatki na ekologiczne piece, ocieplenie domu czy panele fotowoltaiczne można odliczać od podstawy opodatkowania).

Wdrażanie programu zależy jednak od samorządów. O ile Kraków może pochwalić się osiągnięciami (w 2019 roku wymieniono ostatnie 4 tys. pieców węglowych), to stolica przewiduje likwidację tzw. kopciuchów w 2022 roku.

Kryzys, dziura i depresja

Mogłoby się wydawać, że globalny klimat jest w tak złym stanie, iż katastrofę mogą zażegnać tylko Młodzieżowe Strajki Klimatyczne, albo pokojowa nagroda Nobla dla szwedzkiej uczennicy. Krajowi eko-aktywiści (zresztą nierzadko zdalnie finansowani, co jakoś uchodzi uwadze odpowiednich służb) oskarżają gospodarkę o wszystko, co najgorsze, jakby nie znali światowych realiów. Przecież ponad 40% emisji CO2 to dzieło Chin i USA, a reszta jest udziałem Indii, Rosji, Japonii. Wśród 15 państw, odpowiadających za emisję CO2, nie ma Polski.

Zresztą utyskiwania ekoterrorystów nie brzmią wiarygodnie. Przeszkadza im wydobycie węgla brunatnego w kraju, ale już za Odrą – bynajmniej. Podobnie z krytykowanymi elektrowniami węglowymi, których brakuje, gdy szacuje się zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju (potrzeba 12 nowych elektrowni do 2040 roku).

Tymczasem nasz kraj emituje obecnie mniej CO2, niż w PRL-u (choć gospodarka znacznie się rozwinęła). Charakterystyczne, że rodzimi eko-aktywiści nie doceniają możliwości wchłaniania CO2 przez lasy. Natomiast chętnie bajdurzą o kryzysie klimatycznym. Niemniej natura jakoś sama radzi sobie z ostatnimi ciepłymi latami, na przekór politykom i aktywistom.

Swego czasu wiele mówiło się o tzw. dziurze ozonowej, która miała spowodować katastrofę naszej planety. Otóż zaczęła ona – podobno – zanikać. Mniej ozonu – to więcej szkodliwego promieniowana słonecznego, a więc oczywiste zagrożenia dla życia ludzkiego. Przyczyną miał być freon (używany w lodówkach i dezodorantach). Ponad 160 państw podpisało umowę anty-freonową (do 2010 eliminacja tego gazu). Jednak w 2018 roku ONZ-etowskie dane wskazują, że dziura może skurczyć się przez chloroformy (najwięcej emitują Chiny). I chociaż zanikanie dziury powoduje ocieplenie klimatu, to przestała być medialna – czyli do następnego odkrycia.

Teraz wszystkiemu winna jest zaborcza działalność gospodarki, stawiającej na zysk, a nie na dobrostan środowiska naturalnego. Stąd moda na postawy antycywilizacyjne, na utożsamianie się z losem zagrożonej planety. Co odważniejsi celebryci przeżywają głębokie depresje klimatyczne. Dopatrywanie się antropogenicznego charakteru tzw. zmian klimatycznych, to oskarżanie człowieka o wrogość, czy wręcz szkodnictwo w przyrodzie. Skoro tak, to trzeba zreorganizować życie człowieka (w ogóle cywilizację), do czego użyteczna jest nieoceniona inżynieria społeczna (pozostawiając kwestię – czy idzie o przyrodę, czy o ideologię).

Ratujmy planetę

Jeżeli gospodarka europejska ma być światowym przodownikiem w ochronie przyrody, to – wobec obojętności innych państwa w tym względzie – podejmuje działania zgoła samobójcze, rezygnując z konkurencyjności swoich produktów. Ideologia ekologizmu triumfuje nad rozsądkiem i rachunkiem ekonomicznym. I podobnie postępują rodzimi eko-aktywiści. Niech krajobraz zaludniają wiatraki, których właściciele korumpują lokalne władze samorządowe (nikt nie zgodziłby się na tzw. migotanie przy swoim domu). Na szczęście rząd ustanowił odpowiednie odległości wiatraków od domów, zresztą farmy wiatrowe będą lokalizowane na morzu. Pozostaje mieć nadzieję, że resort edukacji obroni szkoły przed eko-partyzantami i podręcznikiem „Globalna edukacja”.

W końcu trudno zrozumieć logikę eko-aktywistów. Chcą likwidacji węgla, który daje niezależność energetyczną, a postulują elektrownie jądrowe, ogłaszając proatomowy strajk klimatyczny. A przecież taka elektrownia uzależnia od dostaw paliwa i składowania odpadów przez kilkaset lat. Nie postulują natomiast powstawania lokalnych biogazowi. Nie mówiąc o tym, że nie doceniają starań rządu. Przewiduje on, że do 2030 roku 66% wytwarzanej energii będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych (przy obniżeniu emisyjności o połowę).

Tymczasem światowa histeria klimatyczna staje się coraz bardziej popularna, wchodząc nawet do kultury masowej. Postulowane rozwiązanie kwestii tzw. globalnego ocieplenia to przekazanie większych kompetencji międzynarodowym organizacjom. Eko-bolszewicka dyktatura ante portas.

Już ochrona środowiska jest wygodnym pretekstem do propagandy anty natalistycznej (aborcja, eutanazja), do oskarżania człowieka jako mordercy klimatu.

416 KOMENTARZE

 1. Woah! I’m really loving the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that „perfect balance” between usability and appearance. I must say you’ve done a amazing job with this. Additionally, the blog loads super quick for me on Firefox. Superb Blog!|

 2. The other day, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!|

 3. Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is wonderful blog. A great read. I will certainly be back.|

 4. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!|

 5. Please let me know if you’re looking for a author for your site. You have some really good articles and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested. Many thanks!|

 6. Woah! I’m really loving the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that „perfect balance” between user friendliness and appearance. I must say you’ve done a very good job with this. Additionally, the blog loads super quick for me on Chrome. Excellent Blog!|

 7. I have to thank you for the efforts you have put in penning this website. I really hope to check out the same high-grade blog posts from you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal site now ;)|

 8. Hi, I do believe this is a great blog. I stumbledupon it 😉 I am going to return once again since I bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.|

 9. I was genuinely itching to fix it some wager some well-to-do on some sports matches that are episode auspicious now. I wanted to say you guys identify that I did understand what I consider to be the best locate in the USA.
  If you fall short of to confound in on the engagement, scrutinize it minus: online casino bonus

 10. Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.|

 11. Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thank you|

 12. Great post. I used to be checking continuously this weblog and I’m impressed! Very helpful info particularly the ultimate phase 🙂 I handle such information much. I was looking for this certain information for a very long time. Thank you and good luck. |

 13. I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Great work!|

 14. Thank you a bunch for sharing this with all people you really know what you’re speaking approximately! Bookmarked. Please additionally discuss with my website =). We will have a link exchange agreement among us|

 15. Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all. But just imagine if you added some great visuals or video clips to give your posts more, „pop”! Your content is excellent but with pics and videos, this site could certainly be one of the best in its field. Superb blog!|

 16. Hi! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely delighted I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!|

 17. Someone necessarily lend a hand to make severely posts I would state. That is the very first time I frequented your web page and so far? I surprised with the research you made to make this actual put up extraordinary. Great job!|

 18. hey there and thank you for your info – I have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise some technical points using this website, since I experienced to reload the web site lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high quality score if ads and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective interesting content. Ensure that you update this again very soon.|

 19. Hey! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a marvellous job!|

 20. Awesome blog you have here but I was curious about if you knew of any forums that cover the same topics talked about here? I’d really like to be a part of community where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thanks!|

 21. Great post. I was checking continuously this blog and I am inspired! Extremely useful info specially the remaining phase 🙂 I take care of such information a lot. I used to be seeking this certain info for a very lengthy time. Thank you and best of luck. |

 22. Admiring the persistence you put into your website and in depth information you offer. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed information. Great read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.|

 23. Hi there would you mind stating which blog platform you’re working with? I’m looking to start my own blog soon but I’m having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!|

 24. Out-and-out use of price of ivermectin liquid. ivermectin tablets is paramount taken as a single dose with a generous glass (8 ounces) of mineral water on an empty craving (1 hour in front of breakfast), unless if not directed through your doctor. To expropriate certain up your infection, decide this medicine precisely as directed. Your doctor may desire you to remove another dose every 3 to 12 months. Your doctor may also rule a corticosteroid (a cortisone-like pharmaceutical) for unfailing patients with river blindness, mainly those with stony symptoms. This is to improve trim the infection caused by the destruction of the worms. If your doctor prescribes these two medicines together, it is eminent to take the corticosteroid along with http://www.stro-me-ctol.com. Take them undeniably as directed by your doctor. Do not nymphet any doses. Dosing. The quantity of this medicine will be different for the sake of contrasting patients. Observe your doctor’s orders or the directions on the label. The following word includes merely the common doses of this medicine. If your prescribe is separate, do not modify it unless your doctor tells you to do so. The amount of medicine that you clutch depends on the strength of the medicine. Also, the number of doses you find suitable b leave each age, the time allowed between doses, and the extensively of without delay you require the remedy depend on the medical problem in behalf of which you are using the medicine.

 25. Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Kudos|

 26. I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later on. Many thanks|

 27. Hey very nice blog!! Man .. Beautiful .. Wonderful .. I’ll bookmark your website and take the feeds also? I am happy to search out a lot of helpful info here within the submit, we’d like develop more techniques on this regard, thanks for sharing. . . . . .|

 28. Hello There. I discovered your weblog the use of msn. This is an extremely neatly written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to learn extra of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.|

 29. I have been surfing on-line greater than 3 hours these days, yet I by no means discovered any interesting article like yours. It is beautiful value enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made just right content as you did, the net shall be much more useful than ever before.|

 30. My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on numerous websites for about a year and am concerned about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it? Any kind of help would be really appreciated!|

 31. I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays.|

 32. You are so awesome! I do not think I’ve truly read through something like that before. So great to find somebody with a few original thoughts on this subject matter. Seriously.. many thanks for starting this up. This web site is something that is required on the internet, someone with a bit of originality!|

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here