Jest zdumiewające, że polskie dzieje, wkład naszego kraju w walce o wolność wielu narodów, tak rzadko stają się tematem polskich filmów. Z tym większym uznaniem wskazujemy na twórczą aktywność Jerzego Zalewskiego, za sprawą którego, pomimo rozlicznych trudów, powstały już dzieła takie, jak „Historia Roja”. Przez długi też czas mieliśmy w Polsce do czynienia z wymazywaniem Anny Walentynowicz z narodowej pamięci. Anny Walentynowicz. Osoba, od której zaczął się wielki Polski Sierpień i bez której nie powstałaby Solidarność, była uparcie marginalizowana, do cna jej historyczną rolę w licznych narracjach jej postać zastępowano podstawionymi rzekomymi bohaterkami, do cna zakłamywano jej historyczną rolę. Z tym większą radością należy przyjąć przywracanie rzeczywistego obrazu historii i należnego miejsca prawdziwym bohaterom.

Z wielką satysfakcją trzeba też odnotować zaangażowanie polskiego kapitału. Jak widać, firma Orlen w sposób bardzo wymierny poczuwa się do troski o nasze wspólne, polskie dziedzictwo. Z niecierpliwością czekamy na wieści z planu, a tankując na stacjach naszego rodzimego dostawcy paliw, możemy mieć satysfakcję z własnego udziału w tworzeniu dzieł, poświęconych naszej wielkiej narodowej historii.

Kapitał ma narodowość!

4 KOMENTARZE

  1. 181967 145869This constantly amazes me exactly how weblog owners for example yourself can uncover the time and also the commitment to maintain on composing wonderful blog posts. Your web site isexcellent and 1 of my own ought to read blogs. I basically want to thank you. 934745

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here