Kontrkandydat na prezydenta odrzucił zaproszenie urzędującego i przyszłego prezydenta na spotkanie tuż po głosowaniu. To miałoby wymiar symboliczny, a przy znikomej różnicy głosów i możliwości wygrania tych wyborów, stawiałoby go w pozycji nie przegranego, lecz równorzędnego partnera.

Rafał Trzaskowski nie przyjął zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego, czym głośno i niedwuznacznie zaprzeczył własnemu hasłu wyborczemu mówiącemu o potrzebie „jedności wspólnoty”, co było filarem jego programu wyborczego. Jednym gestem zniszczył cały dorobek kampanii wyborczej i uzyskanego poparcia społecznego. Stał się człowiekiem niewiarygodnym.

Wybory zero jedynkowe, do takich należą wybory prezydenckie, niszczą narodową wspólnotę. Identyczny efekt uzyskujemy w wyborach parlamentarnych, jeżeli scena polityczna jest podzielona jedynie na dwa polityczne obozy.

Wszystko wskazuje na to, że powstanie nowe, niezależne od rządu i opozycji, centrum władzy, będzie to obóz prezydencki.

4 KOMENTARZE

  1. 334680 584488Right after study several with the blog articles for your internet internet site now, and i also genuinely such as your strategy for blogging. I bookmarked it to my bookmark internet site list and are checking back soon. Pls take a appear at my internet page in addition and tell me what you believe. 197519

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here