Koronawirus niestety zmienił radykalnie format tej konwencji. Zwykle odbywają się one przy udziale wielotysięcznych tłumów delegatów, z końcowymi fanfarmi, muzyką i balonami. Ale show się odbył, ze świetnie skoordynowanymi efektami z amerykańską flagą i oklaskami dla głównych przemawiających. Chociaż większość przemówień odbywała się zdalnie, ale dzięki technologii każdy mógł oglądać swoich przedstawicieli na YouTube lub innych mediach społęcznościowych.

Michelle Obama, jako była pierwsza dama, wygłosiła bardzo dobre przemówienie popierające nominację Joe Bidena, jak również była kandydatka i była pierwsza dama, Hillary Clinton. Zaskoczeniem były wystąpienia kilku przedstawicieli partii republikańskiej, którzy przeszli do obozu nevertrampers, czyli nigdytrumpów i oficjalnie krytykowali prezydenta. Była to pierwsza w historii walki partyjnej w USA tak jawna zdrada swojego obozu na rzecz przeciwnika; chociaż jest wśród elektoratu republikańskiego spory odłam nigdytrampów, to jednak nie zapewnią oni raczej dalszej kariery politycznej najbardziej znanemu wśród nich Joemu Kasichowi, gubernatora stanu Ohio. Innym pierwszym przypadkiem było wystąpienie Alexandry Ocasio-Cortez, radykalnej lewicowej kongrewomen z Nowego Jorku, która poparła na prezydenta byłego kandydata, socjalistę z Vermont, Berniego Sandersa. Było to również zdumiewające, chociaż AOC, jak mówi się o tej pani polityk, jest znana z przedstawienia bardzo radykalnego programu lewicowego Nowego Zielonego Ładu. Jego wprowadzenie doprowadziłoby do zamknięcia lotnisk, wycofania samochodów spalinowych i oczywiscie natychmiastowego zamknięcia kopalń.

Joe Biden przedstawił swoją kandydatkę na wiceprezydenta, panią Kamalę Harris, byłą kandydatkę w prezydenckim wyścigu, oboje wyszli na scenę w maseczkach. Ten szczegół to podstawowy element walki z prezydentem Trumpemi i jego dużo bardziej swobodnym podejściem do walki z epidemią koronawirusa. Joe Biden uważa noszenie masek za podstawę walki z wirusem i obiecał, że zarządzi noszenie maseczki jako obowiązek każdego obywatela USA w miejscach publicznych. Kamala Harris, nominowana dzięki temu, że jest osobą o mieszanej rasie i jest kobietą, pełniła funkcję prokuratora generalnego Kalifornii i słynęła z bardzo liberalnych poglądów. Jako polityk wyraża te same poglądy. Większość obserwatorów uważa, że to ona będzie głównodowodzącą jeśli demokraci wygrają. Czyli punkty za pochodzenie, znamy to z przeszłości…

Najważniejszymi punktami programu DNC był antytrumpizm – czyli wszystko, co zrobił prezydent Trump jest i było złe dla Ameryki i świata. Partia Demokratyczna przedstawiała swoje plany zmiany Ameryki w postaci zwiększenia podatków oraz powrót Ameryki do czasów przed Trumpem. Nikt z przemawiających nie powiedział słowa o zamieszkach w miastach, o paleniu domów, wandalizmie, planowych kradzieżach sklepów na głównyh ulicach miast, dokonywanych przez zorganizowane gangi. Za to przedstawiony na konwencji świat to zjednoczenie wszystkich ras, akceptacja wszystkich i wszystkiego co się dzieje. Tak długo, jak nie przeszkodzi to Partii Demokratycznej w zdobyciu władzy.

Ten obraz szczęśliwego społeczeństwa i zakłamania niestety znamy z własnej przeszłości, możemy mieć tylko nadzieję, że przynajmniej część amerykańskich obywateli to zobaczy i obudzi się na czas przed wyborami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj