Koronawirus na Świecie

All countries
621,409,723
Zakażeni
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
600,134,621
Ozdrowieńcy
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
6,543,333
Zgony
Updated on 28 September 2022 21:04

Koronawirus na Świecie

All countries
621,409,723
Potwierdzone
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
600,134,621
Wyzdrowiało
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
6,543,333
Zgony
Updated on 28 September 2022 21:04
spot_img

Spojrzenia – Gazeta Obywatelska

Dzisiejsi „obrońcy demokracji” czterdzieści lat temu byli „obrońcami demokracji ludowej”. Jak wiemy, system ten niewiele miał wspólnego z prawdziwą demokracją, podobnie jak ten, o który walczy dzisiejsza opozycja – Michał Moskal, szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, 

To był ciężki maraton negocjacyjny, kilka tygodni twardych, trudnych rozmów kuluarowych. Możliwość fiaska utrzymywała się bardzo długo. Wytrzymaliśmy to nerwowo. Zaś tuż przed szczytem pojawił się zarys porozumienia. Ale to była krucha perspektywa. Bardzo poważne siły po stronie Europy Zachodniej, głównie Holandia, ale także kilka innych krajów miały odmienne stanowisko. Premier Niderlandów Mark Rutte mocno to podkreślał do samego końca. Było bardzo nerwowo, atmosfera była gęsta, chwilami czuło się, że 27 siekier wisi w powietrzu. A mimo to się udało. Nie rozeszliśmy się i zwyciężyła wola wykonania zadania, na którego realizację pilnie czekają narody Unii. Na szczęście w tych trudnych momentach mogliśmy z Viktorem Orbanem liczyć na siebie wzajemnie – premier Mateusz Morawiecki.

Andrzej Halicki z PO napisał na Tweeterze: „ Podobno prezydent Andrzej Duda nie został zaproszony na zaprzysiężenie Joe Bidena. Warto zauważyć, że pan Duda znajdzie się w zaszczytnym trio razem z Orbanem i Putinem, którzy też nie dostali zaproszenia. Zepchnęli nas na margines. Wstyd. Dyplomatołki!”. Do wpisu odniósł się szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski: „UWAGA: KŁAMCA!!! Przestrzegam użytkowników Twittera przed Andrzejem Halickim, który rozpowszechnia w sieci kłamstwo o tym, jakoby Prezydent RP był jednym z trzech przywódców europejskich niezaproszonych na inaugurację Bidena; niech się Pan wstydzi, jeśli wie Pan, co to wstyd”. I kto tu jest dymplomatołkiem?

„Nie oszukujmy się: to nie jest nasz sukces, to >>kompromis<<. Nie tylko w kwestii praw kobiet i osób LGBT+, ale także niezależności sądów nie mamy co liczyć na Unię w najbliższych latach” – podkreśliła rozczarowana eurodeputowana Zielonych, Sylwia Spurek.

Porozumienie podczas szczytu Unii Europejskiej doprowadziło do kolejnego kryzysu w koalicji rządzącej. Przeciwko decyzjom premiera Mateusza Morawieckiego ostro zaprotestował Zbigniew Ziobro. Zebrał się zarząd Solidarnej Polski, a następnie odbyła się konferencja prasowa. Zbigniew Ziobro podkreślił, że porozumienie między Polską a Unią Europejską zostało zawarte bez zgody Solidarnej Polski. „Decyzje zapadłe na szczycie UE gwałcą traktaty, łamią polską Konstytucję. Stwarzają zagrożenie polskiej suwerenności” – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Gorące tematy

Powiązane Artykuły