Koronawirus na Świecie

All countries
651,804,394
Zakażeni
Updated on 8 December 2022 16:18
All countries
608,997,318
Ozdrowieńcy
Updated on 8 December 2022 16:18
All countries
6,652,733
Zgony
Updated on 8 December 2022 16:18

Koronawirus na Świecie

All countries
651,804,394
Potwierdzone
Updated on 8 December 2022 16:18
All countries
608,997,318
Wyzdrowiało
Updated on 8 December 2022 16:18
All countries
6,652,733
Zgony
Updated on 8 December 2022 16:18
spot_img

Ekologiczny e-commerce – proste sposoby, aby prowadzić sprzedaż i chronić środowisko

Zanieczyszczenie środowiska jest uznawane za jedno z największych wyzwań ludzkości. Zmiany klimatyczne stają się realnym problemem, który naocznie dotyka każdego z nas, a w przyszłości również nasze przyszłe pokolenia. Aby przeciwdziałać całemu szeregowi działań wpływających degradująco na środowisko naturalne, możemy z powodzeniem wprowadzić kilka podstawowych zasad również w naszej firmie. Poniżej podpowiadamy w jaki sposób prowadzić ekologiczny e-commerce i dbać o planetę!

W ten sposób nie tylko sami przyczynimy się do pomocy naturze, lecz również staniemy się przykładem dla innych w jaki sposób racjonalniej i mądrzej gospodarować zasobami naturalnymi.

Prowadzenie biznesu w ekologiczny sposób nie musi się wiązać z kosztownymi nakładami, które staną się opłacalne dopiero w długoletniej perspektywie. Wręcz przeciwnie, wiele zasad ograniczających szkodliwość ludzkich działań dla środowiska wiąże się nierozłącznie z oszczędnościami. W długoletniej perspektywie zyska więc nie tylko budżet firmy, lecz również jej wizerunek, który przyciągnie klientów oraz może zainspirować innych do podjęcia zmian.

Oto 6 zasad, które pomogą prowadzić Twoją firmę w ekologiczny sposób:

  1. Ogranicz drukowanie – zamiast drukować fakturę dla klientów, zdecyduj się na wystawienie elektronicznej formy dokumentu. Drukowanie wszelkich stron, a także materiałów marketingowych to nie tylko zużycie papieru, lecz również nieekologiczne tusze, zanieczyszczające wody gruntowe.
  2. Pakuj w papier – pakowanie w folię bąbelkową, folię stretch oraz szereg innych materiałów z tworzyw sztucznych stały się prawdziwą zmorą dzisiejszej branży kurierskiej. Na szczęście coraz więcej firm decyduje się na wybór ekologicznych zamienników foliowych opakowań, jak np. karton i papier. Te materiały świetnie sprawdzą się jako substytut folii i z powodzeniem poddasz je recyklingowi! Skorzystaj również z ekologicznych wypełniaczy, takich jak papierowe worki, papierowe loki, czy siatki jutowe.
  3. Zrezygnuj z tradycyjnej reklamy – niemal każdy z nas spotkał się z widokiem ulicy zaśmieconej wizytówkami lub wypadającymi z kosza na śmieci ulotkami. Zamiast decydować się na drukowanie materiałów reklamowych, skorzystaj z reklamy w Internecie. W tym celu świetnie sprawdzą się również media społecznościowe, które umożliwiają dotarcie do ściśle zainteresowanych produktem grupy odbiorców. Wychodzi ekologicznie i ekonomicznie!
  4. Korzystaj z publicznego transportu – patrząc na widok polskich dróg, można odnieść wrażenie, że nasz kraj niemal zachłysnął się samochodowymi nowinkami. Ich obecność nie sprzyja zdrowemu powietrzu, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym pełne jest związków azotu, drażniąco działających na nasze zdrowie. Zamiast podróży autem, skorzystaj z transportu publicznego, rowerowego, a ostatecznie wypożycz auto elektryczne!
  5. Wymień żarówki – czy wiesz, że żarówka energooszczędna pochłania 20-25 proc. energii niezbędnej do oświetlenia pomieszczenia przez tradycyjną żarówkę? Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z tego rozwiązania, udaj się do najbliższego sklepu RTV, w którym zakupisz przyjazne dla środowiska eco-żarówki!
  6. Segreguj śmieci – zorganizuj w swoim biurze pięć kontenerów na segregację odpadów. W ten sposób przyczynisz się do przekazania większej ilości surowców do powtórnego wykorzystania, a zarazem wyrobisz pozytywne nawyki u Twojego personelu.
  7. Zorganizuj inicjatywę ekologiczną – zorganizuj konkurs na mediach społecznościowych, który podniesie świadomość ekologiczną Twoich klientów. Warto również zastanowić się nad pro środowiskowymi inicjatywami wśród pracowników w firmie, które ich zmotywują do aktywnej ochrony środowiska naturalnego.

Wypróbuj już dziś ekologiczne sposoby na prowadzenie Twojego biznesu. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o środowisko w naszej firmie!

Publikacja powstała dzięki Fundacji ARP
Żródło:Solidaryzm
spot_imgspot_img

Gorące tematy

Powiązane Artykuły