Koronawirus na Świecie

All countries
621,409,723
Zakażeni
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
600,134,621
Ozdrowieńcy
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
6,543,333
Zgony
Updated on 28 September 2022 21:04

Koronawirus na Świecie

All countries
621,409,723
Potwierdzone
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
600,134,621
Wyzdrowiało
Updated on 28 September 2022 21:04
All countries
6,543,333
Zgony
Updated on 28 September 2022 21:04
spot_img

Polskie Marki 3.0 – Agnieszka Marczak

O znaczeniu rodzimej produkcji rolnej i gospodarki przekonaliśmy się na początku epidemii. Polscy producenci stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich pracy nie musieliśmy się martwić, że zabraknie nam żywności i innych produktów. Jednak już teraz wiemy, że skutki COVID-19 będą jeszcze długo odczuwalne w polskiej gospodarce i w rolnictwie. To, czy gospodarka poradzi sobie z kryzysem, zależy również od nas – konsumentów.

      Kiedy kupujemy polskie produkty, zapewniamy utrzymanie rodzimej produkcji, co łagodzi skutki epidemii, z jakimi muszą mierzyć się polscy producenci żywności. Pamiętajmy o tym i zwracajmy uwagę na pochodzenie towarów, które kupujemy na co dzień. Musimy mieć świadomość nakierowaną na gospodarczy patriotyzm. Nie trzeba wyjaśniać, jak ważne są decyzje podejmowane w czasie zakupów.       

      Robiąc zakupy, nie zawsze wiemy, czy dany produkt został wytworzony w Polsce. Albo zakładając konto w banku, nie wiemy, do kogo on należy. Często nie orientujemy się do kogo należą określone marki. Dlatego ta aplikacja rozwiąże nasze dylematy.

      Aplikacja pozwala na sprawdzenie kraju pochodzenia właściciela marki produktowej lub usługowej. Daje informacje o stopniu produkcji w Polsce oraz stopniu w jakim kapitał producenta jest polski. W aplikacji można sprawdzić wszystko: żywność, chemię, sklepy, banki, operatorów komórkowych, marki hostingowe, suplementy diety, narzędzia, okna i wiele, wiele więcej.

      Aplikacja ma kilka funkcji:

       SKANER KODÓW – wczytując kod produktu, od razu poznamy, czy jest on wyprodukowany w Polsce, jak również otrzymamy listę polskich odpowiedników.

      KATEGORIE – opcja przeglądania całych grup marek. Wystarczy wybrać z drzewa kategorii lub wyszukać kategorię. Zapewni to szybką informację na temat dostępnych na polskim rynku produktów.

    ULUBIONE i MOJA LISTA – miejsce na przechowywanie marek offline. Pozwalają przygotować się do zakupów w domu lub zachować kluczowe informacje na dłużej.

     TO WARTO WIEDZIEĆ – zakładka z newsami na tematy gospodarcze. Polskie wynalazki, przejęcia firm, zmiany prawne i ciekawostki. Wszystko to, co warto wiedzieć.

     Dlaczego warto wspierać polskich producentów? Według wyliczeń firmy Grant Thornton średnio z każdej złotówki wydanej na produkt polskiej firmy i wytworzony w Polsce 79 groszy zostaje w kraju. W przypadku produktów wytworzonych za granicą przez firmy z obcym kapitałem jest to tylko 25 gr. Czyli łatwo możemy sobie wyobrazić, że nasze codzienne decyzje przekładają się na miliardy złotych, które umacniają gospodarkę, wspierają i rozwijają polskie przedsiębiorstwa, przekładają się na wzrost wynagrodzeń pracowniczych i na ogólny dobrobyt w naszym kraju –  albo robią to samo za granicą.

      Patriotyzm gospodarczy nie dotyczy wyłącznie konsumentów, ale także firm czy urzędów i jednostek samorządu terytorialnego. Każdy z wymienionych podmiotów może w swoich decyzjach uwzględniać dobro Polski. Podstawowym celem owego działania jest powstrzymanie odpływu kapitału za granicę. Czy tego chcemy czy nie, żyjemy w gospodarce kapitalistycznej i to kapitał jest kluczowym elementem naszego rozwoju.

Gdzie patriotyzm ekonomiczny ma największą siłę oddziaływania? Oczywiście w krajach najlepiej rozwiniętych, w Japonii, krajach skandynawskich czy w Niemczech. Dobrze wziąć z nich przykład i swoimi decyzjami zacząć zmieniać Polskę na lepsze.

spot_imgspot_img

Gorące tematy

Powiązane Artykuły