Koronawirus na Świecie

All countries
197,642,926
Zakażeni
Updated on 30 July 2021 18:18
All countries
176,994,912
Ozdrowieńcy
Updated on 30 July 2021 18:18
All countries
4,219,111
Zgony
Updated on 30 July 2021 18:18

Koronawirus na Świecie

All countries
197,642,926
Potwierdzone
Updated on 30 July 2021 18:18
All countries
176,994,912
Wyzdrowiało
Updated on 30 July 2021 18:18
All countries
4,219,111
Zgony
Updated on 30 July 2021 18:18

Dlaczego macierzyństwo jest dopełnieniem kobiecości?

Kobiecość jest niezwykle ważna i wyjątkowa, nie da się jej niczym zastąpić. Los ludzkości jest oddany w ręce kobiety, gdyż nikt poza nią nie jest wstanie zrodzić nowego życia. Macierzyństwo staje ponad zadaniami mężczyzny, dla którego nigdy nie będzie możliwe w sposób naturalny wydać na świat potomstwo.

Macierzyństwo wielkim powołaniem

Dojrzałość każdej dziewczyny polega na dążeniu do postawy matki. Kobieta nie musi stać się fizycznie matką, jednak postawa matczyna jest dopełnieniem kobiecości. Uczy bowiem troskliwości, opiekuńczości i odpowiedzialności za życie słabszych. Oczywiście istnieje cała gama ról, które jest gotowa pełnić kobieta, jednak cała jej fizyczność, psychika i moralność nastawiona jest przede wszystkim na misję jaką jest wydanie na świat nowego człowieka. Kobieta jako matka widzi potrzeby innych ludzi. Jej oczy patrzą szerzej. Kobieta świetnie porusza się w świecie osób, emocji i uczuć. To pozwala na ukazanie jej geniuszu empatii i współodczuwania, który w macierzyństwie przeżywa swój największy rozkwit. Jako matka kobieta ma okazję wykorzystać swe wszechstronne talenty w codziennym życiu, dla dobra innych. Świadomie przeżywane macierzyństwo pozwala na patrzenie na drugiego człowieka sercem, dostrzeżenie jego wielkości mimo ograniczeń.

Macierzyństwo jako rozwój duchowy

Głęboko zapisane w psychice każdej kobiety macierzyństwo jest przyczyną ogromnego rozwoju. Jedność pomiędzy dzieckiem a kobietą powoduje pobudzenie w niej ogromnej wrażliwości na drugiego człowieka. Szczególnie faza prenatalna dziecka wpływa na kobietę w taki sposób, iż staje się ona gotowa do obdarowywania sobą, poczuwa się do większej dobroci i czułości. Dzięki temu niesamowitemu zjednoczeniu się kobiety i dziecka rozwija się w matce niebywała wrażliwość na potrzeby człowieka, ale także umiejętność przyjęcia go w całości, zaakceptowania w całości i miłowania bezgranicznie do końca.

Macierzyństwo jako rozwój fizyczny

Biologia wskazuje także na to, iż kobieta w czasie ciąży odżywa. Jej organizm przeżywa wówczas nieustanny rozwój. Kobiety w zaawansowanej ciąży mają zazwyczaj bardzo dużo energii i chęci do działania. Ciągle jednak przedstawia się czas ciąży, jako czas wyniszczania organizmu matki, co nie oddaje całej prawdy o tym stanie.

Macierzyństwo czas miłowania

Czas ciąży jest okres, w którym kobieta doznaje wzrostu miłości. Tym bardziej jeśli ma wsparcie mężczyzny, który świadomy jest niezwykłości jej zadania. Macierzyństwo jak większość ważnych zadań w życiu jest procesem, do którego potrzeba spokoju i cierpliwości. Ciąża może stać się czasem prawdziwego wzrostu miłości ludzkiej zarówno między nią a dzieckiem, jak i między nią a ojcem dziecka poprzez wspólne dźwiganie odpowiedzialności wspólnego wychowania potomstwa. Może być to podstawą do nieustannego zacieśniania się więzów rodzinnych.

Macierzyństwo ma ogromną wartość. Jeśli jest przeżywane niezakłócenie i w bezpieczeństwie, wpływa na kształtowanie sie osobowości wszystkich członków rodziny.

Żródło:Solidaryzm

Gorące tematy

Powiązane Artykuły