Koronawirus na Świecie

All countries
623,608,712
Zakażeni
Updated on 3 October 2022 23:08
All countries
602,206,955
Ozdrowieńcy
Updated on 3 October 2022 23:08
All countries
6,551,203
Zgony
Updated on 3 October 2022 23:08

Koronawirus na Świecie

All countries
623,608,712
Potwierdzone
Updated on 3 October 2022 23:08
All countries
602,206,955
Wyzdrowiało
Updated on 3 October 2022 23:08
All countries
6,551,203
Zgony
Updated on 3 October 2022 23:08
spot_img

Woda ze źródła- Agnieszka Marczak

Kotlina Kłodzka jest przepięknym miejscem na Dolnym Śląsku, słynącym z wielu uroczych miejscowości uzdrowiskowych leczących ludzi w sanatoriach od ponad stu lat. Lądek Zdrój, Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój – to tylko kilka miejscowości do których zjeżdżają się tłumnie zarówno pacjenci wysyłani przez lekarzy, jak i kuracjusze, którzy chcą nabrać siły i wypocząć.

      Atutem przyciągającym wszystkich są nie tylko przepiękne, odrestaurowane uzdrowiska, pensjonaty  i sanatoria – ale znakomite wody żródlane, słynące z leczniczych właściwości.  Górskie wody Kotliny Kłodzkiej posiadają naturalne składniki które poprawiają stan zdrowia w wielu schorzeniach. Każda z miejscowości ma pijalnie wód, które posiadają odrębne minerały i surowce, wpływające pozytywnie na organizm człowieka w każdym wieku.

      Domy zdrojowe znajdują się często w przebudowanych historycznych zameczkach i pałacach zbudowanych wśród malowniczych parków i ogrodów. U podnóża Góry Parkowej w Kudowie Zdroju pierwsze żródła odkryto już w 18-tym wieku,  które udostępniono budując Pijalnię w środku parku. We wnętrzu pijalni znajduje się też coś do podziwiania – freski z  początku 20-go wieku namalowane przez A. Molnara. Kudowa Zdrój organizuje co roku Festiwal Moniuszkowski w Teatrze Zdrojowym im. Moniuszki.

      Każda z tych miejscowości oferuje wiele atrakcji dla każdego, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i singli w każdym wieku. Często siedząc w mieście możemy sobie tylko pomarzyć o wyjeżdzie, wzdychając kiedy to będą wakacje. Ale wcale nie musimy czekać na urlop, żeby zacząć dzisiaj korzystać z największego atutu jaki posiada Kotlina Kłodzka–  wody zródlane. Wodę pijemy pod róznymi postaciami, używamy do herbaty, kawy i soków, ale również często kupujemy ją w butelkach – gazowaną, lekko gazowaną – do wyboru. Warto zwrócić uwagę na właściwości  wody mineralnej – Staropolanki, Cyranki i wielu innych, które są na półkach w sklepach.  Każda z nich oferuje wiele składników zdrowotnych, potrzebnych dla organizmu, a nadchodzące letnie upały będą nas skłaniały do uzupełniania wody w organizmie. Pamiętajmy jednak,  że kupując wodę mineralną, powinniśmy nie tylko zwracać uwagę na jej składniki – ale również na opakowanie. Plastikowe butelki zawierają w sobie zazwyczaj niezdrowe czynniki chemiczne (PCB), a po wypiciu butelkę wyrzucamy je na śmieci. Czyli mamy podwójny efekt – potencjalnie dla organizmu i na pewno dla środowiska.

     Jest wiele firm dowożących wodę mineralną w szklanych butelkach skrzynkami na Dolnym Śląsku i zapewne w innych miastach na terenie całej Polski. Warto sprawdzić jaką wodę oferują i w zaciszu swojego domu otworzyć butelkę orzewiającej, chłodnej wody i napić się wprost ze zródła Doliny Kłodzkiej. A pustą butelkę po wodzie mineralnej odstawimy do skrzynki, która zostanie zabrana przy następnej dostawie i wykorzystana jeszcze raz.

Nasze środowisko odetchnie, tak samo jak i nasz organizm.

spot_imgspot_img

Gorące tematy

Powiązane Artykuły