Koronawirus na Świecie

All countries
621,406,269
Zakażeni
Updated on 28 September 2022 19:04
All countries
600,130,773
Ozdrowieńcy
Updated on 28 September 2022 19:04
All countries
6,543,316
Zgony
Updated on 28 September 2022 19:04

Koronawirus na Świecie

All countries
621,406,269
Potwierdzone
Updated on 28 September 2022 19:04
All countries
600,130,773
Wyzdrowiało
Updated on 28 September 2022 19:04
All countries
6,543,316
Zgony
Updated on 28 September 2022 19:04
spot_img

Jak się przygotować na przyjście dziecka w małżeństwie?

Wiadomość o poczęciu dziecka to jedna z piękniejszych informacji, jakie mąż może usłyszeć od żony. Dotychczas we dwoje, już niedługo w trzy osoby będziecie dzielić mieszkanie i przestrzeń czasową. U rodziców moment przyjścia na świat dziecka budzi niekiedy wiele negatywnych emocji związanych z obawą o finanse, opiekę nad dzieckiem czy pogodzeniem czasu dla rodziny z pracą. Jak przygotować się na przyjście na świat dziecka w małżeństwie? Wyjaśniamy poniżej!

Jednym z najważniejszych funkcji małżeństwa jest wydanie na świat potomstwa. Cechuje się ono jednak nie tylko w fizycznym poczęciu dziecka, ale także w otwartości na życie i przyjęcia nowego dziecka jako ubogacenie naszej rodziny. Wychowanie dziecka to nadludzki niekiedy wysiłek, zwłaszcza w pierwszym roku życia. Ofiarność i poświęcenie przy opiece nad dzieckiem to jednak szkoła życia, która wykształci w nas wiele pożądanych cnót takich jak cierpliwość, pokora czy empatia. W potocznym mniemaniu uważa się, że to rodzice ubogacają dzieci, są stroną dającą, natomiast dziecko jest stroną biorącą. Tymczasem w każdej rodzinie dzieci od pierwszych dni swojego istnienia przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju osobowego rodziców. Swoim istnieniem i swoimi potrzebami zmuszają rodziców do wyzwalania się z egoizmu i przyjmowania ofiarnej postawy dawcy. Dzieci nie tylko zbliżają do siebie małżonków, ale wzbogacają i uszlachetniają ich miłość. Bowiem, gdy dziecko pojawi się w rodzinie małżonkowie nie mogą być zapatrzeni tylko w siebie. Poczęcie, zrodzenie i wychowanie nowej istoty ludzkiej wymaga od nich ofiarnej, bezinteresownej miłości.

Co możemy zrobić, aby lepiej przygotować się na przyjście dziecka w małżeństwie?

  1. Rozmawiajcie o oczekiwaniach – nie jesteśmy w stanie się przygotować na wszystkie problemy, które napotkamy na drodze wychowania dzieci, ale jesteśmy w stanie wiele sytuacji przewidzieć. Porozmawiajcie o wzajemnych oczekiwaniach związanych z pojawieniem się dziecka. Ciąża jest czasem, gdy możecie na spokojnie omówić najważniejsze dla was tematy, takie jak wzajemna pomoc w opiece nad dzieckiem, nocne wstawanie czy decyzja o wysłaniu dziecka do żłobka czy przedszkola. Podzielcie się także swoimi obawami związanymi z pojawieniem się dziecka.
  2. Wymieńcie się doświadczeniem z małżeństwami z dziećmi – świetnym sposobem na przygotowanie się do przyjęcia nowego członka rodziny jest zasięgnięcie rady u rodzin, które już mają dzieci, a najlepiej rodzin wielodzietnych. Im więcej dzieci, tym większa ilość doświadczenia w sprawach związanych z ich wychowaniem. To prawdziwa skarbnica wiedzy ma temat tego, czego można się spodziewać w przypadku małych członków rodziny oraz jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Niezwykle cenne jest także czytanie wartościowych książek na temat rodzicielstwa i macierzyństwa.
  3. Skosztujcie wspólnie wypoczynku – opieka nad niemowlakiem to spory wysiłek, dlatego im więcej czasu poświęcicie na regenerację i odnowę sił przed przyjściem na świat dziecka, tym z większą energią wkroczycie w ten piękny etap małżeński. Wyjazd w góry, nad morze lub na wieś może się okazać doskonałym sposobem na oczyszczenie myśli i otwarcie wspólnie serc na nowego członka rodziny.

Przygotujcie się wspólnie na ten piękny moment jakim jest narodzenie dziecka, aby z jeszcze większą radością oddać się opiece najbardziej bezbronnemu ze wszystkich istot ludzkich – noworodkowi.

Żródło:Solidaryzm
spot_imgspot_img

Gorące tematy

Powiązane Artykuły