Koronawirus na Świecie

All countries
621,369,474
Zakażeni
Updated on 28 September 2022 17:03
All countries
600,109,010
Ozdrowieńcy
Updated on 28 September 2022 17:03
All countries
6,543,268
Zgony
Updated on 28 September 2022 17:03

Koronawirus na Świecie

All countries
621,369,474
Potwierdzone
Updated on 28 September 2022 17:03
All countries
600,109,010
Wyzdrowiało
Updated on 28 September 2022 17:03
All countries
6,543,268
Zgony
Updated on 28 September 2022 17:03
spot_img

Jak zachęcić mężczyznę i kobietę do posiadania dzieci?

Decyzja o posiadaniu potomstwa nie należy do najprostszych. Macierzyństwo nierozłącznie kojarzy się większości z nas z wyrzeczeniem, poświęceniem i swoistego rodzaju umartwieniem. W pewnym sensie oczywiście tak jest, jednak nie można również zapominać, że dzieląc się miłością z innymi, w tym przypadku z naszymi dziećmi, otrzymujemy ją z powrotem ze zdwojoną siłą.

Dawanie życia to jedno z najpiękniejszych atrybutów zarówno kobiecości jak i męskości, którymi zostaliśmy obdarzeni. Macierzyństwo i rodzicielstwo zostało dzisiaj sprowadzone do zjawiska, które nie da Ci spełnienia w życiu i satysfakcji. Wychowanie nowego człowieka traktowane jest jako strata czasu, ciąża jako problem i pożegnanie wszelkich marzeń o dalekich podróżach i samorozwoju. Poniżej przytaczamy cztery powody, które wskazują dlaczego posiadanie dzieci jest ubogaceniem naszego życia oraz dlaczego nie warto odkładać decyzji o potomstwie na później.

Perspektywa starości

Jesteśmy obecnie młodzi, zdrowi, a w naszych głowach przez chwilę nie zrodzi się myśl, że kiedyś się zestarzejemy, nasi rodzice odejdą na drugi świat, a po jakimś czasie także nasz współmałżonek. Niejednokrotnie przyjdzie taki moment, że będziemy potrzebowali pomocy drugiej osoby albo po prostu towarzystwa drugiego człowieka. Dzieci mądrze wychowane, które będą posiadały wrażliwe serce z pewnością staną się dla nas istotnym wsparciem w godnym przeżyciu podeszłego wieku.

Ubogacenie tego świata

W każdym z nas tkwi ogromny potencjał i siła do dalszego krzewienia wartości, które chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom. Zrodzenie nowego człowieka, którego wychowamy pod swoimi skrzydłami i obdarzymy miłością będzie mogło dzielić tą miłość pośród innych ludzi, którzy jej potrzebują. W ten sposób poprzez mądre wychowanie człowieka, który może być w przyszłości wirtuozem muzyki, wybitnym malarzem, naukowcem, który odkryje lek na nieuleczalne dziś choroby lub po prostu dobrym człowiekiem przyczyniamy się do zmieniania świata na lepsze oraz ubogacamy go kolejną istotą.

Nauka pokory i cierpliwości

Posiadanie dzieci wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i ograniczeniami, zwłaszcza na pierwszym etapie dzieciństwa. Małe dziecko wymaga bliskiej obecności matki, opanowywania emocji i wiele cierpliwości z naszej stron. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że nic tak nie buduje w człowieku pokory i umocnienia charakteru jak właśnie ten drugi mały bezbronny człowiek. Nie warto się obawiać, że coś stracimy poprzez posiadanie dzieci, gdyż otrzymamy znacznie więcej ze zdwojoną siłą, jeśli tylko ofiarujemy cząstkę siebie drugiej osobie. Tymi darami są właśnie cnoty takie jak łagodność, cierpliwość, pokora i wrażliwość serca, a nade wszystko uśmiech dziecka.

Siła rodzeństwa

Dzieci poprzez wzajemne interakcje jakich doświadczają w rodzinie są w stanie nauczyć się wielu pożądanych społecznie cech. Rodzeństwo uczy dzielenia, dostrzegania potrzeb innych ludzi i opieki nad słabszymi. Brat i siostra to nieustanny towarzysz zabaw i wsparcie w trudnych chwilach. Życie pisze nam często różne scenariusze, zawieramy przyjaźnie, które często się rozpadają. To właśnie silne więzi rodzinne są najczęściej najtrwalsze. Nasz brat i siostra są zazwyczaj naszym najbliższym towarzystwem i wsparciem w dorosłym życiu.

Posiadanie dzieci nie jest wyłącznie odbieraniem sobie przyjemności, a raczej podjęciem wyzwania doświadczenia życia i miłości z innej perspektywy. Wdzięczność wobec rodziców za podjęcie trudu wychowawczego ze strony naszych dzieci jest bezcennym darem, który w piękny sposób może zaowocować w przyszłości.

Żródło:Solidaryzm
spot_imgspot_img

Gorące tematy

Powiązane Artykuły